17 lipca rusza rekordowy V Kongres Młodej Nauki

Lista przynależnych kategorii publikacji

Po raz piąty młodzi naukowcy z Polski i ze świata mogą dyskutować, wymieniać się doświadczeniami i wynikami badań podczas Kongresu Młodej Nauki organizowanego w Uniwersytecie Gdańskim. V kongres odbędzie się w dniach 17 - 19 lipca, a zarejestrowała się na niego rekordowa liczba ponad 700 uczestników. 

Kongres Młodej Nauki jest cykliczną międzynarodową i multidyscyplinarną konferencją naukową, która odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim, a jego pomysłodawcą i i głównym organizatorem jest Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów UG. Od 2024 roku Kongres Młodej Nauki współorganizują także Politechnika Gdańska oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.

W ramach projektu w kilkudziesięciu panelach młodzi naukowcy mogą zaprezentować wyniki swoich badań, przedyskutować swoje tezy, nawiązać kontakty i rozwijać się naukowo. Tematyka wystąpień w ramach konferencji nie jest ograniczona – przewidziane są wystąpienia z zakresu nauk ścisłych, eksperymentalnych, humanistycznych, społecznych i innych. 

Kongres rozpocznie się w czwartek na Wydziale Nauk Społecznych w sali S204/205 o godz. 17.00  dyskusją plenarną „Nie tylko nauka - dobrostan psychiczny i wypalenie w akademii”, podczas której poruszony zostanie temat kondycji psychicznej w środowisku akademickim.

Program Kongresu Młodej Nauki - dostępny jest na stronie KMN

Panele naukowe, posiłki oraz otwarcie konferencji odbywają się na Wydziale Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4. Sesja posterowa odbywa się na dziedzińcu im. J. Heweliusza na Politechnice Gdańskiej, ul. G. Narutowicza 11/12 w Gdańsku.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW: Łukasz Bień (Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów UG) 794322450

Chcesz skontaktować się z naszymi ekspertami? Napisz/Zadzwoń do Rzeczniczki Prasowej UG: kontakt

Uniwersytet Gdański to największa uczelnia na Pomorzu.

Powołana została w 1970 r. i wciąż dynamicznie rozwija się łącząc tradycję z nowoczesnością. Kształcimy niemal we wszystkich dziedzinach wiedzy akademickiej i w zawodach poszukiwanych na rynku pracy niemal 22 tys. studentów rocznie.

Uniwersytet Gdańskie oferuje też komfortowe warunki studiowania w jednym z największych na Pomorzu uniwersyteckich kampusów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Jesteśmy uczelnią wysoko ocenianą w rankingach krajowych i zagranicznych, jak Perspektywy, Thimes Higher Education itp. 

Naukowczynie i naukowcy z UG prowadzą badania w nowoczesnych laboratoriach, zdobywają prestiżowe granty i nagrody. Służą też wiedzą ekspercką z wielu dziedzin. 

Kontakt

Magdalena Nieczuja -Goniszewska

Rzeczniczka Prasowa

Uniwersytet Gdański

ul. Bażyńskiego 8
Gdańsk

http://ug.edu.pl

Załączniki

KMN.png

KMN

png 41,6 kB
pobierz

Kontakt dla mediów

Magdalena Nieczuja -Goniszewska

Rzeczniczka Prasowa

Uniwersytet Gdański

ul. Bażyńskiego 8
Gdańsk

http://ug.edu.pl

Karol Stachowicz

redaktor naczelny Radia UG MORS

Uniwersytet Gdański

Radio MORS

Biografia
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia licencjackie na Zarządzaniu Instytucjami Artystycznymi, a w 2020 roku uzyskał tytuł magistra z Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Z Radiem MORS związany od 2019 roku, dwa lata później rozpoczął pracę na UG jako redaktor naczelny i realizator dźwięku. Wcześniej intensywnie angażował się w wolontariat przy licznych wydarzeniach artystycznych w Trójmieście oraz rodzinnej Tucholi. Pomagał także organizatorom przy dwóch edycjach Eurowizji Junior. Przez lata aktor-amator w niezależnym teatrze młodzieżowym, obecnie zaangażowany w improwizację sceniczną.

Marcel Jakubowski

specjalista ds. promocji projektu SEA EU

Uniwersytet Gdański

Projekt European University of the Seas – SEA-EU
Bażyńskiego 8
Gdańsk

Szymon Gronowski

specjalista ds. promocji Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG

Uniwersytet Gdański

Centrum Zrównoważonego Rozwoju

Dorota Rybak

specjalistka, korektorka

Uniwersytet Gdański

Centrum Komunikacji i Promocji UG